A KOMU TO POTRZEBNE?

Opublikowano 26 listopada 2019

A KOMU TO POTRZEBNE?

Wystawa podsumowująca dwumiesięczną rezydencję studentów Wydziału Sztuki Mediów w Groszowych Sprawach na bazarze „Namysłowska”

rezydenci: Ania Bielawska, Julia Dorobińska, Olga Gniadzik, Piotr Kowalski, Nadia Markiewicz, Klaudia Skuza, Kacper Woźny

kuratorka: Maja Demska (Groszowe sprawy)

oprawa graficzna: Olga Gniadzik

26.11-10.12.2019

Podczas rezydencji na bazarze „Namysłowska” zrobiliśmy sobie małą przerwę od produkcji sztuki i oddaliśmy się konsumpcji – kolektywnej, drugoobiegowej, z niskim śladem węglowym. Sprzedawaliśmy niepotrzebne rzeczy, kupowaliśmy inne niepotrzebne rzeczy, targowaliśmy się i rozwiązywaliśmy krzyżówki. Gotowaliśmy, wylizywaliśmy garnki i piliśmy piwo przed południem. Podglądaliśmy niskobudżetowe lajfhaki bazarowej infrastruktury i graliśmy w golfa na śmietniku. Przypominaliśmy sobie, jak wstydziliśmy się bazarów w dzieciństwie. W międzyczasie zastanawialiśmy się nad potrzebą, sensem i odpowiedzialnością wiążącymi się z decyzją o produkowaniu sztuki. Potem wróciliśmy do szkoły i zrobiliśmy o tym wystawę.

Groszowe sprawy – przestrzeń spotkań z artystami, działań site-specific i nieprzemyślanych zakupów na bazarze „Namysłowska”. Tematyka wydarzeń kręci się wokół zagadnień pracy (artystycznej i zarobkowej), produkcji (kultury i PKB), przyjmując tymczasowość za strategię działania / przetrwania. Założona i prowadzona przez Maję Demską od 2018 roku

czytaj więcej w Magazyn Szum