KIERUNKI I ZWROTY

kuratorka: dr Zuzanna Sadowa

współpraca: Marta Jarnuszkiewicz

11-25.12. 2019

Wystawa jest prezentacją działań koła naukowego „Przestrzeń koła” działającego przy Pracowni Intermediów na Wydziale Architektury Wnętrz, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, prowadzonej przez dr Zuzannę Sadową i as Martę Jarnuszkiewicz.

Istotą programu pracowni jest próba wprowadzenia w obszar artystycznego doświadczenia, czynnika intermedialnego, performatywnego i instalacyjnego związanego z problematyką przestrzeni. Celem jest poszukiwanie oddziaływania pomiędzy doznaniami i otaczającymi nas rzeczami i sprawami w różny sposób obecnymi w przestrzeni oraz samą przestrzenią. Projekty realizowane za pomocą wielorakich narzędzi i mediów, począwszy od tradycyjnych po techniki cyfrowe, pozwalają studentom zmierzyć się z podstawowymi zagadnieniami instalacyjno-przestrzenno-medialnymi.

….

Zarówno droga jak i proces podróżowania bywają inspiracją dla tworzenia. Wędrówki, przemierzanie czasu i przestrzeni, pokonywanie drogi, zmierzanie do celu, podróże w głąb siebie, autoanalizy. To one kształtują osobowość artystyczną i jej charakter. Droga jest złożona i wielowymiarowa, nie zawsze w oczywisty sposób ukierunkowana. Kierunki wyłaniają się, znikają, zmieniają. Ich pozorność czasem sprawia, że możemy się zgubić.

Artyści biorący udział w wystawie odbyli indywidualne podróże w głąb swoich idei i myśli, pogłębiając tym samym relacje z otoczeniem, badając kierunki, określając swoją pozycję w świecie. Ich drogę jak i proces podróży opisują tytułowe „Kierunki i zwroty”.

czytaj więcej na facebooku