„OŚWIECENIE cyfrowa kamera – analogowe światło” podręcznik autorstwa dr Piotra Kuci, Filipa Kovčina i Jerzego Rudzińskiego

Opublikowano 15 grudnia 2020

„OŚWIECENIE cyfrowa kamera – analogowe światło”
dr Piotr Kucia
Filip Kovčin
Jerzy Rudziński

Podręcznik do sciągnięcia tutaj:
www.filmproksiazka.pl

Podręcznik jest owocem wielomiesięcznej, bardzo intensywnej pracy. Książka napisana jest prostym, zrozumiałym dla każdego językiem. Ma ponad 180 stron i około 200 starannie dobranych ilustracji (zdjęć, rysunków, diagramów, tabel…). Współautorem podręcznika jest nasz wykładowca dr Piotr Kucia, a ilustracje i zdjęcia do książki powstały na Wydziale Sztuki Mediów.

Podręcznik w ciekawy i przejrzysty sposób wyjaśnia najbardziej skomplikowane kwestie związane z technologią filmu cyfrowego. Został napisany z myślą o bardzo szerokiej grupie odbiorców – mogą z niego korzystać zarówno osoby zawodowo zajmujące się filmem, jak i uczniowie i studenci.
Autorzy dołożyli wszelkich starań, by przyczynić się do zwiększenia kreatywnego potencjału czytelników.

Dr Piotr Kucia, Filip Kovčin i Jerzy Rudziński poruszają w książce zagadnienia znane im z własnych doświadczeń jako filmowców i wykładowców uniwersyteckich. Ich zamysłem było przekazanie obszernej wiedzy w przystępny sposób i przy pomocy przemyślanych przykładów.

Czytelnicy będą mogli zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce podczas przygotowań do filmu, pracy na planie i w postprodukcji. Książka jest uniwersalna, omawia najważniejsze technologiczne i artystyczne kwestie związane z twórczością operatora; nie podąża za tymczasowymi „nowoczesnymi” trendami, ale koncentruje się na kluczowych zagadnieniach, które się nie starzeją. Wyjaśniając złożone tematy, bierze pod uwagę zarówno aktualną technologię, jak i potencjalne zmiany technologiczne.

Podręcznik jest interaktywny – z animacjami i gifami, zapisany w formacie EPUB w poziomej wersji, idealnej do przeglądania na monitorze komputera lub tabletu. Użytkownikom Apple proponujemy używania programu iBook, natomiast użytkownikom PC programu Adobe Digital Editions (oba są bezpłatne). Dla tych którzy będą mieli kłopot z odczytaniem pliku udostępniona jest również wersja nieinteraktywna w postaci PDF.