TERYTORIA

Opublikowano 21 grudnia 2021
TERYTORIA

uczestniczki i uczestnicy: Julia Adamska, Paweł Bednarczyk, Karolina Grabowska, Sonia Kazimierczak, Joanna Klikowicz, Weronika Kocewiak, Aliaksei Kolas, Rafał Kruszka, Maciej Kryński, Marta Normington, Anna Nowakowska, Julian Płoński, Julia Podborączyńska Kaja Róg, Alan Ruczyński, Klaudia Skuza, Jakub Stępień, Natalia Truszczyńska, Olga Truszkowska, Weronika Walczak, Dominika Wolska, Karo Zacharski

opieka dydaktyczna: prof. Włodzimierz Szymański, Dorota Kozieradzka, Maciej Szczęśniak

organizator: Instytut Sztuki Mediów im. Ryszarda Winiarskiego

21.12. - 14.01.22

W październiku 2021 studentki i studenci Wydziału Sztuki Mediów odbyli multimedialny plener w Dłużewie. Hasłem tegorocznej edycji było "Terytorium". Uczestniczki i uczestnicy pleneru realizowali zadanie stosując różnorodne strategie, jedne oparte na osobistym doświadczaniu, inne wymagające zaangażowania pozostałych uczestników i uczestniczek.

Efektem jest niemal 30 prac video tworzących złożoną, ale jednocześnie zaskakująco spójną konstelację wypowiedzi artystek i artystów najmłodszego pokolenia odnoszących się zarówno do relacji międzyludzkich, jak do relacji człowieka z naturą.

Wystawie „Terytoria” towarzyszył konkurs mający na celu wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych prac.