Wszystko to nagle - wystawa i zbiórka dla studentek z Ukrainy

Opublikowano 8 marca 2022

Wszystko to nagle

𝖹𝗀ł𝗈𝗌𝗓𝖾𝗇𝗂𝖺 𝖽𝗈: 𝟣𝟥 𝗆𝖺𝗋𝖼𝖺
𝖶𝗒𝗌𝗍𝖺𝗐𝖺: 𝟣𝟦-𝟤𝟢 𝗆𝖺𝗋𝖼𝖺
𝖮𝗍𝗐𝖺𝗋𝖼𝗂𝖾: 𝟣𝟦 𝗆𝖺𝗋𝖼𝖺 𝗀𝗈𝖽𝗓. 𝟣𝟫

Jeśli przytłacza Cię to, co dzieje się obecnie na świecie, odczuwasz bezradność, strach lub złość w obliczu wojny w Ukrainie, sprzeciw przeciw przemocy wobec osób uchodźczych, podwójnych standardów lub chcesz wyrazić wsparcie dla pokrzywdzonych, dołącz do naszej inicjatywy! Do Galerii Spokojna możesz przynieść prace, stanowiące Twoją osobistą reakcję na panującą sytuację. Możesz zrobić transparent, rysunek, obraz, zdjęcie lub po prostu napisać to, co myślisz. Na miejscu będzie też tablica wolnych myśli. Możesz też po prostu przyjść i pobyć z innymi 14 marca wieczorem. W przestrzeni naszego Wydziału powstanie demokratyczna wystawa, w której każdy z poszanowaniem przyjętego regulaminu będzie mógł się wypowiedzieć. Nie bójmy się myśleć, czuć i tworzyć!

W trakcie wystawy prowadzona będzie zbiórka pieniędzy (dostępna będzie benefitowa puszka) na wyposażenie miejsc dla studentek z Ukrainy, które będą na kontynuowały naukę na ASP w Warszawie. Zbiórkę prowadzi koordynatorka ds. samorządu i promocji działalności studenckiej Anna Kowalik wraz z Samorządem Studenckim ASP w Warszawie.

Regulamin wystawy:

1. Tworzymy w duchu tolerancji wobec wszystkich osób uchodźczych i mniejszości. Nie przyjmujemy prac obrażających ludzi za przynależenie do narodu.
2. Korzystamy z wolności słowa, nie naruszającej godności człowieka.
3. Szanujemy mienie Wydziału Sztuki Mediów i Galerii Spokojna.
4. W wystawie wziąć udział może każda osoba, nie tylko ze środowiska ASP.
5. Społeczność może nie włączyć pracy do ekspozycji, jeśli uzna, że jest nie zgodna z przyjętymi zasadami.
6. Każda forma prac dozwolona.
7. Po stronie uczestników stoi odebranie swoich prac po wystawie.

Zgłoszenia z opisem i zdjęciami prac prosimy przesyłać na adres 𝘸𝘴𝘻𝘺𝘴𝘵𝘬𝘰𝘵𝘰𝘯𝘢𝘨𝘭𝘦@𝘨𝘮𝘢𝘪𝘭.𝘤𝘰𝘮

Fizyczne prace trzeba dostarczyć do Galerii Spokojna, ul. Spokojna 15 do 14 marca godz. 10:00.

Wernisaż 14 marca o godzinie 19 zostanie otwarty performancem Weroniki Kocewiak.

Wystawa z inicjatywy studentek z Pracowni Koncepcji Obrazu prowadzonej przez dr hab. prof. ASP Pawła Susida.
Opieka nad wystawą: Dorota Kozieradzka.