„Więź” wystawa studentek i studentów dr Katarzyny Stanny

Opublikowano 18 października 2022

10 października 2022 r., w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, odbył się wernisaż prac Studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży EZRA UKSW.

Katarzyna Stanny: Pracownię Obrazowania dla Mediów na Wydziale Sztuki Mediów ASP prowadzę dla studentów II i III roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia. Jest ona swoistą kontynuacją pracowni stworzonej przez wybitnego plakacistę i grafika prof. Rosława Szaybo, w której fotografia, grafika i myślenie uzupełniały się nawzajem. Istotą realizacji prowadzonej przeze mnie pracowni jest odnajdywanie metod oraz poszukiwanie środków artystycznych w ramach łączenia wielości dostępnych mediów przekazu artystycznego.

Od 2009 roku w wyniku pracy ze studentami, wszystkie realizowane w ramach pracowni tematy prezentowane są w instytucjach lub podczas wydarzeń publicznych. Studentom daje to możliwość zapoznania się z potrzebami rynku i podjęciem współpracy z interesariuszami zewnętrznymi, instytucjom zaś otwiera drogę do współpracy z młodymi, kreatywnymi twórcami otwartymi na nowe tematy i dotyczącą ich problematykę. W wyniku spotkań studentów z dr Tomaszem Rowińskim temat realizowany we współpracy ze Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego EZRA otrzymał roboczy tytuł „Więź”. Hasło to stało się motywem przewodnim zrealizowanych przez studentów projektów plakatów.

Interpretacja graficzna tematu związanego ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży była dla nas nie tylko pretekstem do odpowiedzi graficznej ale otworzyła także studentów na problematykę dotyczącą ważnego problemu który dotyka wielu osób z naszego otoczenia.

W wystawie udział biorą studentki i studenci studiów licencjackich na Wydziale Sztuki Mediów:
Konrad Brasławski, Magdalena Góra, Aleksandra Lewandowska, Michalina Lewandowska, Julia Rybinkowska, Sara Stupiec, Sara Wiśniewska i Wiktoria Witkowska.

„Więź” oczami studentów Akademii Sztuk Pięknych