Zdjęcie przedstawiające fragment pracowni w czasie zajęć z widocznymi fragmentami ekranów w czasie postprodukcji. Zdacie zachowane w kolorystyce różowo fioletowej.j

Realizacja i Postprodukcja Obrazu Cyfrowego

Fotografia czarnobiała przedstawiająca portret Piotra Kuci. Mężczyzna w średnim wieku o ciemnych krótkich włosach i ciemnych oczach. Ubrany w czarną koszulę.

dr Piotr Kucia

Przedmiot w 3 i 4 semestrze studiów  I stopnia, przedmiot do wyboru

Treści programowe nauczania:

Obraz Cyfrowy

Zajęcia mają na celu przygotowanie studentów do samodzielnej realizacji zadań twórczych z wykorzystaniem postprodukcji fotografii cyfrowej oraz wideo w kontekście studia wirtualnego. Studenci zdobywają umiejętność realizacji obrazu cyfrowego łącząc technologię  rejestracji i wirtualnego świata za pomocą programu Unreal Engine. Ćwiczenia warsztatowe wpływają na doskonalenie umiejętności studenta w praktycznym zastosowaniu nowoczesnych form  do przekazania własnych treści poprzez wykreowany obraz cyfrowy.

Zajęcia mają na celu naukę świadomości i umiejętności studenta w zakresie korzystania z narzędzi audiowizualnych w zakresie realizacji własnego zamysłu artystycznego. Studenci uczą się także dobierania odpowiednich środków i narzędzi do jak najlepszego oddania idei utworu. Ważnym elementem zajęć jest wypracowanie umiejętności pracy zespołowej.

Realizowane w pracowni tematy:

Fotograficzne: “Fotomontaż” praca grupowa, Praca video w greenscreen.